|
SFÉRA je jednou z inovatívnych firiem, ktoré povedú uchádzačov k získaniu PhD titulu v Kempelenovom inštitúte |
3/19/2021
Kempelenov inštitút inteligentných technológií (KInIT) otvára doktorandské štúdium. Rozbieha ho v spolupráci s Fakultou informačních technologií VUT v Brne a uchádzačov chce zaujať špičkovými mentormi pôsobiacimi na zahraničných univerzitách, vo firmách ako Google, ako aj zapojením slovenských inovatívnych firiem, medzi ktoré sa zaradila okrem Esetu, Softecu, Luigi´s Box aj SFÉRA.
Uchádzači o doktorandské štúdium môžu vyjadriť záujem a prihlásiť sa do predkola prijímacieho konania do 20. apríla 2021. Následne budú mať vybraní uchádzači mesiac na to, aby sa stretli so školiteľmi z KInITu, mentormi zo zahraničia, zástupcami firiem, dohodli si s nimi výskumné témy a lepšie spoznali KInIT zvnútra.
Úspešne “spárovaní” uchádzači si napokon podajú prihlášku na doktorandské štúdium na Fakulte informačních technologií VUT v Brne, v partnerstve s ktorou KInIT svoje PhD štúdium prevádzkuje. V poslednom kole sa rozhodne, ktorí z nich sa stanú doktorandmi KInITu. Doktorandi KInITu budú na plný úväzok zamestnaní v KInITe, kde budú v rámci svojho zamestnania naplno skúmať a študovať pre svoj titul PhD. Zároveň budú vedení ako externí doktorandi FIT VUT. Absolventi získajú diplom z FIT VUT.
Samotné doktorandské štúdium sa začne 1. septembra 2021.
Okrem výskumného tímu KInIT budú doktorandov viesť aj viacerí mentori pôsobiaci na špičkových zahraničných univerzitách a vo výskumných tímoch technologických firiem.
Medzi zahraničnými mentormi KInITu sú aktuálne: Peter Brusilovsky, expert na modelovanie používateľov a personalizáciu z University of Pittsburgh, Branislav Kveton, expert na strojové učenie z Google Research, Jana Košecká, expertka na počítačové videnie z George Mason University, Peter Richtárik, expert na strojové učenie z King Abdullah University of Science and Technology, Martin Takáč, expert na strojové učenie z Lehigh University, Peter Tiňo, expert na strojové učenie z University of Birmingham.
Do doktorandského štúdia budú priamo zapojené aj štyri slovenské inovatívne firmy: ESET, Luigi’s Box, SFÉRA a Softec. Tie obohatia školiace tímy niektorých doktorandov o svojich expertov, poskytnú im zaujímavé dáta z ich domény. Celá téma bude orientovaná na riešenie výskumného problému s presahom do firemného prostredia tak, ako to bežne funguje v zahraničí.
Špecialisti a odborníci z nášho tímu SFÉRA budú viesť externých doktorandov v dvoch z piatich tém dizertačných prác, a to v oblasti inteligentnej dátovej analytiky a metaheuristickej optimalizácie.
KInIT chce touto formou doktorandov pripravovať najmä pre prax a prácu v inovatívnych firmách. Tie totiž dokážu slovenskú ekonomiku potiahnuť k odvetviam s vysokou pridanou hodnotou.
Celú tlačovú správu, ako aj ostatné informácie o doktorandskom štúdiu a zapojených partneroch si môžete prečítať na https://kinit.sk/education-training/doctoral-studies/
Previous news
Spolupráca SFÉRA, a.s., a FIIT STU pokračuje aj v roku 20213/9/2021SFÉRA, a.s. pokračuje aj v akademickom roku 2020/2021 v spolupráci a podpore FIIT STU v Bratislave. Tento rok sme sa premiérovo stali podporovateľom ceny dekana v inžinierskom štúdiu.
Podporu vzdelávania považujeme aj v tejto neľahkej dobe za veľmi dôlež...
Lepší dohľad nad spotrebou nafty v lokomotívach2/26/2021Na konci roka 2020 Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s. (ZSSK CARGO), prepojila informačný systém naftového dispečingu XMatik®.NET/ISND s pracoviskami Železničnej polície. Prepojením získala ZSSK CARGO lepší dohľad nad spotrebou nafty v lokomotívac...